Blog
W jaki sposób można zwiększyć atrakcyjność toreb podręcznych z eko skóry?
Ekologiczne torby skórzane stają się coraz bardziej popularne, ale jak można je uatrakcyjnić? Wykorzystanie technologii druku UV jest doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie ekologicznych toreb skórzanych. Dzięki tej technologii, unikalne wzory i desenie mogą być nadrukowane bezpośrednio na torbie, nadając jej unikalny i przyciągający uwagę wygląd.
Druk gadżetów na zamówienie czy własna drukarka UV – na co się zdecydować?
Druk UV to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych metod wykorzystywanych w druku cyfrowym. Innowacyjna technika pozwala na nadrukowanie motywu na różnych powierzchniach płaskich. Do najpopularniejszych należy obecnie drewno, plexi, szkło, PCV, fornir oraz płyty meblowe, a w tym drzwi i panele podłogowe. Oprócz tego, drukarka UV poradzi sobie z elastycznymi materiałami, jak folie, papier czy banery reklamowe.
Na jakich materiałach można wykonać wydruk UV?
Na rynku korzysta się z wielu technologii druku. Część z nich jest używana jedynie w zastosowaniach profesjonalnych jak choćby fleksografia czy technika offsetowa i z uwagi na koszty wykorzystywana raczej przy większych nakładach, inne są dostępne powszechnie np. druk laserowy lub atramentowy, jednak cechują się sporymi ograniczeniami, jeżeli chodzi o paletę materiałów, na których można dzięki nim przygotowywać wydruki. Metodą gwarantującą połączenie jakości oddawania kolorów i szczegółów, a także pozwalającą na nadruk na różnych powierzchniach jest druk UV. Przekonajmy się, na czym polega i sprawdźmy, jakie podłoża wchodzą w grę w jego przypadku.
Pomysły na biznes z pomocą technologii druku UV
Większość tradycyjnych technik stosowanych w poligrafii ma sporo ograniczeń, a możliwa do osiągnięcia z ich użyciem jakość jest uzależniona w dużej mierze od wykorzystywanego podłoża, które musi oferować odpowiednią chłonność. W przypadku drukarek UV paleta dostępnych opcji jest znacznie szersza, z uwagi na specyfikę samego procesu. Błyskawiczne utrwalanie tuszu za sprawą promieniowania ultrafioletowego nie tylko gwarantuje możliwość zadrukowywania powierzchni niechłonnych, ale także w znacznym stopniu uniezależnia otrzymywane rezultaty od geometrii i faktury poszczególnych materiałów. Przekonajmy się, przy jakich biznesach sprawdza się druk UV.
Czy druk UV jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne?
Druk to technika powszechnie używana przy produkowaniu materiałów reklamowych, które są używane poza budynkami od plakatów po banery, a także tworzenia opisów, emblematów i oznaczeń na wielu maszynach i urządzeniach eksploatowanych na zewnątrz. Jedną z technologii dających duże możliwości przygotowywania elementów wystawionych na kontakt z warunkami atmosferycznymi, a przy tym pracy z różnymi typami materiałów jest korzystanie z drukarek UV. Przekonajmy się, jak funkcjonuje sprzęt tego rodzaju oraz sprawdźmy, jak wydruki radzą sobie z wpływem czynników zewnętrznych.
Zadbaj o rozpoznawalność swojej marki razem z drukarką UV!
Reklama zewnętrzna jest popularną, lecz kosztowną metodą docierania do potencjalnych klientów, jeżeli korzysta się z firm zapewniających nośniki przeznaczone do wieszania tradycyjnych plakatów. Istnieje jednak wiele innych możliwości rozpowszechniania informacji o swej ofercie oraz umieszczania przekazu reklamowego w przestrzeniach odwiedzanych przez osoby zainteresowane proponowanymi produktami lub usługami. Jedną z ciekawszych opcji będzie korzystanie ze specyfiki druku UV, zapewniającego szerokie możliwości, lecz jednocześnie wymagającego posiadania odpowiedniego sprzętu. Przekonajmy się, co mogą zaoferować urządzenia tego typu i sprawdźmy, jak działają.
Dlaczego warto postawić na druk UV?
Istnieje wiele technologii pozwalających na wykonywanie nadruków na innych materiałach niż powszechnie wykorzystywany papier, karton lub tektura. Szeroko stosowany jest druk fleksograficzny, który sprawdza się m.in. przy zadrukowywaniu folii i materiałów o znacznej grubości, a także sitodruk i tampodruk, które radzą sobie również w przypadku pokrywania farbami podłoża o złożonym kształcie.
W jaki sposób działa drukarka UV?
Tradycyjne technologie druku, w których możliwe jest uzyskiwanie wiernego oddawania barw oraz otrzymywanie wysokich rozdzielczości takie jak druk offsetowy lub fleksograficzny, do niedawna pozwalały wyłącznie na zadruk stosunkowo cienkich materiałów m.in. papieru, kartonu, tektury lub różnych rodzajów folii z tworzyw sztucznych. Jak zmieniły to drukarki UV?